Bu makalemde dilim döndüğünce sizlere ücretsiz WordPress temalar hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Listeye geçmeden önce sizlere WordPress hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Neden WordPress Tema Kullanmalısınız?

WordPress’in kolay arayüzü ve eklenti seçenekleriyle oldukça popüler olarak bir çok site tarafından kullanılmakta. Sizlere de WordPress kullanmanızı tavsiye ederim. İncelememi istediğiniz WordPress temalarını yorum kısmında bana iletebilirsiniz.

WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

WordPress tema seçerken dikkat edilmesi gereken kriterleri aşağıda listeledim.

Hızlı Olması 

Hız olması çok önemli bir unsurdur çünkü rakiplerinizi geçebilmeniz ve Google arama sonuçlarında üst sıralarda olmanızı sağlar. Temanın hızlı olduğunu ve iyi kodlanmış olduğunu nasıl öğreneceğiz dediğinizi duyar gibi oldum o yüzden sizlere test edebileceğiniz iki tane araç linki bıraktım aşağıya.

SEO Uyumlu Olması

WordPress SEO yönünden oldukça faydalı bir alt yapıya sahip. Sitenizi WordPress eklentiler kısmında bulunan ücretli ücretsiz eklentiler yardımı ile arama sonuçlarında üst kısımlara çıkarabilirsiniz. Peki tema seçerken seo uyumlu olup olmadığını nasıl anlayacağız? çok basit yukarıda vermiş olduğu siteler gibi seo konusunda da kontrol etmemizi sağlayan eklentiler, uygulamalar ve siteler mevcut. Google Chrome’den ücretsiz bir şekilde eklenti kullanabilirsiniz. ( mozbar, seo site tools. )

Kullanımının Kolay Olması

Tema seçerken en önemli konulardan biriside Kulanım kolaylığı ve kurulumu, bunu da tema yorumlarından, kullanıcı tavsiyelerinden ve forumlardan öğrenebilirsiniz.

Hadi gelin listemize geçelim.

2020 Ücretsiz WordPress Temalar Listesi

Islemag

Teknoloji blog sitesi kurmayı düşünüyor iseniz Islemag’ı tavsiye ederim. Ücretsiz, seo uyumlu ve popüler bir temadır.

Demo: https://wp-themes.com/islemag

MH Magazine Lite

Temanın isminden de anlaşılacağı gibi magazin siteleri üzerine tasarlanmış oldukça kaliteli ve minimalist bir temadır. Bu tema genellikle liste içerikleri paylaşacak kişiler tercih ediyor. Tema düzenlemesi oldukça basit, Sürükle bırak yöntemi ile düzenlenen bir temadır. Hız ve SEO konusunda oldukça başarılı nadir temalardandır.

Demo: https://tr.wordpress.org/themes/mh-magazine-lite/

Newsanchor

Ücretsiz temalar arasında oldukça şık ve genel bloglarda kullanabileceğiniz bir temadır. Kişisel blog vb kurmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Demo: http://demo.athemes.com/newsanchor/

Colormag

Oldukça işlevsel ve yeni site kurmak isteyenlerin en çok tercih ettiği temalardan birisi. Tema hız ve SEO konusunda oldukça iyi bir yapıya sahip. Genel bir blog sitesi açmayı planlıyor iseniz size diğer bir tavsiyem ise Colormag incelemenizi tavsiye ederim.

Demo: https://demo.themegrill.com/colormag/

Ribbon Lite

Ücretsiz temalar arasında muhakkak görebileceğiniz temelardan birisi. Genel bilgi siteleri için çok ideal bir tema. Hız konusunda oldukça başarılı ve güzel minimalist bir yapıya sahip.

Demo: https://demo.mythemeshop.com/s/?theme=Ribbon

Diğer yazıma da bakmak isteye bilirsiniz: https://www.sametaykin.com.tr/en-iyi-5-wordpress-temasi/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz