Herkes sitesinin Google tarafından en önlerde gösterilmesini ister ve bunun için kaliteli içerikler üretir. Ancak her şey kaliteli içerik üretmekte bitmiyor. Anahtar kelimeleri doğru kullanmak Google tarafından öne çıkarılmak için en büyük etkenlerden birisi. Peki, anahtar kelimeleri nasıl doğru kullanabilirim? Dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi gelin anahtar kelime planlayıcı kullanmanız için 5 nedeni sizlere açıklayalım.

Google’da Öne Çıkın

Belirttiğimiz gibi anahtar kelime planlayıcısı kullanmanın en büyük nedeni Google tarafından öne çıkarılmaktır. Kullanacağınız tek bir doğru anahtar kelime ile mükemmel işler yapabilirsiniz.

Anahtar Kelimelerinizle Yazdıklarınızı Birbirine Entegre Edin

Bir diğer nedenimiz ise anahtar kelimelerinizi yazdıklarınıza entegre etmeniz için. Düşünelim ki mükemmel kaliteli bir makale yazdınız. Anahtar kelimeleri seçtiniz. Anahtar kelimeleri makale içinde kullandınız. Ama… Acaba anahtar kelimelerle yazdıklarınız birbirine uyumlu mu? Birbirine entegre edebildiniz mi? Bu sorunun cevabını bulmak için de anahtar kelime planlayıcısı kullanabilirsiniz ve en doğru en entegre anahtar kelimeyi metninize yerleştirebilirsiniz.

Grafiklerle Anlatım

Kullanmak istediğiniz anahtar kelimenin aylık gösterimini, etkileşimini açıklayan çok kolay bir sistemi vardır. Bu kolay görünürlükteki grafiklerle, bir ayda en çok aratılan anahtar kelimeleri kullanabilir, size en uygun SEO uyumlu anahtar kelimeleri seçebilirsiniz…

Diğer Siteleri Erişimlerde Geçin

Söylediğimiz gibi Google’ın anahtar kelime planlayıcısını kullanmanız için birçok neden var, ancak en önemlilerinden birisi de rakip olarak gördüğünüz web siteleri etkileşim ve erişimlerde geçmenizi, o siteden bir adım daha önde olmanızı sağlıyor. Gerekli adımlarla rakiplerinizden daha iyi kullandığınız SEO bilginizle artık rakip web siteleri geride bırakmak mümkün.

Gelirlerinizi Arttırın

Gelirlerinizi arttırın deyince, hemen bir anahtar kelime kullanımıyla mı gelirimizi arttıracağız? Demeyin. Kesinlikle anahtar kelime kullanımı gelirlerinizi de arttırıyor. Çünkü mantıken sitenize daha fazla erişim ve etkileşim olacağı için. Dolaylı yoldan bu yöntem sizin gelirinizi de gayet olumlu bir şekilde etkiliyor. Tabii ki gelirinizi arttırın dedik ancak öncelikle blog sayfanızda/web sitenizde gelir özelliğinin açık olması gerekmekte. Yani Google Ads tarafından verilen reklamları sitenize entegre etmeniz gerekmekte…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz