Öncelikle bu konuya değinmeden önce biraz bitcoin hakkında değerlendirmeler ve bilgilendirmeler yaparsak konumuzu sizlere daha rahat aktarabiliriz. Bitocin herhangi bir merkez bankası veya resmi kuruluşu olmayan dijital (elektronik) para birimidir. Yani herhangi bir ülkenin herhangi bir para birimine bağlı veya endeksli değildir. Gerçek anlamda böyle bir para birimi yoktur. Tamamen sanal ortamda ticareti yapılan bir para birimidir. Bİtcoin herhangi bir kişi tarafından veya bir merkez tarafından kontrol edilmemektedir. Sanal ortamda kişilerin alışveriş yapmasına olanak sağlayan bir para birimidir. Bitcoine isteyen herkes sahip olabilir ve istediği yerde aracısız bir şekilde kullanabilir.

Bitocinin Doğuşu

Bitcoin 2008 yılında, Satoshi Nakamoto isimli veya rumuzlu bir kişi ya da ekip tarafından yayınladığı bir doküman sayesinde hayata geçmiş bir para birimidir. Tamamen elektronik ortamda üretilerek bu ortamda ticareti yapılmaktadır. Belli bir alım veya satım yeri bulunmamaktadır.

Bitcoin Nereden Alabilirim

Bitcoin herhangi bir merkezi bulunmayan elektronik para birimidir. Kripto para alım satımı yapan bütün borsalardan aracısız bir şekilde alınıp satılabilir. Sanal cüzdan aracılığıyla bitcoininizi elinizde tutabilirsiniz.

Bitcoin Kazandıran Mobil Uygulamalar

Bütün bu bilgileri edindikten sonra gelelim yazımızın gerçek amacına. Bitcoin son yıllarda değerini çok fazla arttırdı. Bitcoinin yükselişi bütün dünya tarafından dikkatle takip edilirken, milyonlarca kişiye yeni yatırım alanı olarak doğmasına sebep oldu. Bizlerde sizlere oluşturdukları yazılımla kullanıcılarına bitcoin kazandıran mobil uygulamaları deneyip, derledik.

İşte detaylarıyla birlikte bitcoin kazandıran mobil uygulamalar.

BitMaker

BitMaker hem Android hem de İOS üzerinden erişebileceğiniz bir mobil uygulamadır. Amacı kullanıcılarına görevler yaptırarak BTC yani bitcoin kazandırmaktır. Sistemi detaylıca araştırdım 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Ödemelerde sorun yaşanmıyor hesabınıza veya cüzdanınıza kazandığınız coinler anlık olarak yatırılıyor. Sistem tıpkı diğer para kazandıran uygulamalarda olduğu gibi çeşitli avantajlar sunmakta. Arkadaşlarınızdan yani davet ettiğiniz kişiler üzerinden de bonuslar kazanabiliyorsunuz. Sistemde tabi ki kolay BTC elde etmek biraz zor. Uğraşmanız gerekiyor fakat bitcoinin artan değeri ve birazda uğraştığınız takdirde sizlere ileride büyük kazançlar sağlayabilir.

Free Bitcoin Faucet

Bu uygulama adından da anlaşılacağı üzere kullanıcılarına bitcoin kazandırmayı amaçlamaktadır. Sistem çok fazla karışık bir halde değil görevleri ve işlemleri oldukça basit. Biriken bitcoinlerinizi kendi cüzdanınıza kolay bir şekilde aktarabiliyorsunuz. Toplamda 18 milyondan fazla kullanılan platform web site ve mobil uygulama üzerinden erişilebilmektedir. Bitcoin Faucet sistemleri, kullanıcılarına bitcoin sağlayan bir musluk sistemidir. Dünya çapında yaygın olarak kullanılmakta ve Free Bitcoin Faucet bunlar arasında bulunan en popüler platformlardan birisidir. 2013 yılında kurulan ve en eski BTC kazandıran platformlardan birisi olarak güven konusunda adından söz ettiriyor. Bu sistemden mal ve hizmetler aracılığıyla BTC kazanabilirsiniz, kazandığınız BTC’leri isterseniz USD ($) üzerinden çekebilirsiniz, istersenizde BTC cüzdanınıza hızlı ve güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey web sitesine veya uygulamasına girerek kayıt oluşturup rol almaya başlamak

Cryptogrind

Bu platform hem web site üzerinden hem de mobil uygulama üzerinden sizlere bitcoin kazandırmayı hedefliyor. Platformda internet becerileriniz veya gerçek becerileriniz sayesinde bitcoin kazanabilirsiniz. Bu platform üzerinden işinizi veya yeteneklerinizi kullanarak para kazanıyorsunuz. Mesela iyi bir grafik tasarımcı olduğunuzu düşünüyorsanız. Bu uygulamayı kullanarak grafik tasarımına ihtiyaç duyan ilanlara bakıyorsunuz. İlanda istenileni yapıp teslim ettiğiniz takdirde karşı taraf size ödemesini bitcoin ile yapıyor. Yani anlayacağınız grafik tasarımcılık, video içerik üreticiliği, animasyon görseller hazırlamak, banner ve intro hazırlamak gibi işlemler yaparak bitcoin kazanabiliyorsunuz. Üstelik platform ücretsiz ve güvenilir. Ödemelerinizi anında alabileceğiniz güvenli bir ticaret platformu

Jobs4Bitcoins

Bu platformda ticaret aracılığıyla bitcoin kazanabileceğiniz sistemlerden. İş bulabilir veya işçi bulabileceğiniz bir platform. Ödemeler yine bitcoin üzerinden yapılmakta.

Coinality

Bu platform web site ve mobil uygulama aracılığıyla hizmet vermektedir. Daha çok internet veya bilgisayar araçları için ticaret yapabileceğiniz bir platform. Coinality’ye girerek bir profil oluşturabilir ve insanların web master ihtiyaçlarını karşılayarak bitcoin kazanabilirsiniz. Uygulamada web master araç ve gereçlerine ihtiyaç duyan veya bu ihtiyaçları karşılayan kişilerden oluşmakta. Bu konuda bilginiz varsa eğer bu sistem üzerinden ciddi miktarlarda bitcoin kazanabilirsiniz.

CyrptoJobs

Web site ve mobil uygulaması bulunan bu blockchain ağı, kullanıcılar arası Blockchain uzmanlıklarının yapıldığı bir yerdir. İnsanlar ilgili bulunduğu kripto para ağında işlemler yaparak veya analizler yaparak birbirlerine yardımcı olmaktalar. Ayrıca kendi platformlarına işlem yapacak elemanlarda alıyorlar. İş verenlerin işlemlerini yerine getirdiğiniz takdirde sistem üzerinden bitcoin kazanabilirsiniz.

BitWAGE

Bitwage aslında bahsettiğimiz diğer uygulamalardan farklı olarak büyük bir ticaret ağıdır. Şirketler için internet ortamında istediği işleri yaparak USD veya Bitcoin karşılığında ödemeler alıyorsunuz. BitWAGE bir web sitesi platformu aynı zamanda Android ve İOS üzerinden erişilebilmektedir. Hakkında çok fazla duyum aldım fakat detaylı inceleyemediğim bir platformdur. İsterseniz bir inceleyin derim.

21.CO – Coinbase

Coinbase kullanıcılarına USD indexli kripto para kazanma imkanı sunmaktadır. Amacı kullanıcılarına kripto para piyasasını öğretmek ve bunu gerçekleştirirken çeşitli imkanlardan yararlandırarak para kazandırmak. Şuanda sistemde aktif olan işlemlerin ardından 158 $’a kadar bitcoin kazanabilirsiniz. Bu sistem diğer platformlara göre biraz daha yüksek miktarda kazançlar sağlayabiliyorlar. Bu sistemden para kazanmak yani bitcoin kazanmak için herhangi bir beceriye sahip olmanıza gerek yok. Sisteme girerek kayıt oluyorsunuz ve ardından bitcoin dahil diğer kripto paralar ile ilgili eğitim videoları ve makaleleri okuyorsunuz. Sistemde bunun karşılığı olarak sizlere o kripto paralardan ufak bir hediye veriyor. Aynı zamanda sadece bitcoin değil diğer kripto paralarda kazanmanız mümkün. Çok çeşitliliği sayesinde oldukça tercih edilen bir sistem

Ek Olarak Bitcoin Kazanabileceğiniz Mobil Cihazlardan da Erişebileceğiniz Platformlar

Bitfun

Bitfun, coinpot sistemi üzerinde çalışan bir platformdur. Şuanda bir mobil uygulaması mevcut değil fakat üzerinde çalışmalar yapıldığı için ekleme gereği duydum. Mobil cihazınızdan da erişebileceğiniz ve işlem yapabileceğiniz bir coinpot sistemidir. Siteye giriş yaparak coin kazanmanızın dışında, her 3 dakikada bir ziyaret ederek coin kazanabilirsiniz. Bu siteden kazanacağınız coinler oldukça değerlidir. Ayrıca kazandığınız coinleri bitcoine çevirebilirsiniz.

Bitfun Web Site: http://bitfun.co/

Coinpot Üyeliği: https://coinpot.co/

Moondash

Moondash’da giriş yap tıkla kazan sistemini benimseyerek sizlere coin kazandıran bir platformdur. Her 5 dakikada bir giriş yaparak coin kazanabilir ayrıca her site için ek olarak 3 adet coinpot token kazanabilirsiniz. Oldukça basit ve rahat bir kullanımı vardır. Uzun uğraşlar sonucu ciddi miktarda coin biriktirebilirsiniz.

Adbtc

Adbtc sitesine kayıt olarak coin biriktirebilir ve biriktirdiğiniz coinleri 30.000 satoshiye ulaştırdığınız takdirde bitexen borsasına anında çekebilirsiniz.

Satoshiero

Satoshihero sitesine giriş yaparak bir üyelik oluşturuyorsunuz. Ardından satoshi biriktirmek için görevleri yerine getiriyorsunuz. 30.000 satoshiye ulaştığınız zaman aynı şekilde bitexen borsasına anında aktarabiliyorsunuz.

#DipNot: Yukarıda belirttiğimiz uygulama ve siteleri kullanarak coin birikimleri yapabilir ve bu coinleri coinpotlarınızda bitcoin veya diğer kripto paralara çevirebilirsiniz. Kazandığınız coinler alacağı değere göre hiç beklemediğiniz anlarda yüzlerce katına yükselebilir veya düşebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz