Birçok insan üç boyutlu animasyon yapmakta zorlanır. Profesyonel çalışmalar emek isteyeceğinden zorlaşması normaldir. Görüntü, yazı ve efekt ekleyerek basit, komik ve eğiti animasyonlar oluşturmak için, en iyi 3D animasyon programları size yardımcı olacaktır.

Animasyon, birden fazla fotoğrafın arka arkaya dizilerek belirli bir zaman aralığında hızlı veya yavaş şekilde hareketli olarak gösterilmesidir. İnsanlar çizgi film, eğlenmek, oyun, iş bilgisi gibi çeşitli nedenlerden dolayı animasyon programı kullanabilirler. İhtiyaçlarınıza göre aşağıda yer alan 3D animasyon programlarından birini kullanabilirsiniz.

  1. Blender
Blender

Ücretsiz, açık kaynak kodlu ve 3D destekli animasyon programıdır. Uzman animasyon tasarımcıları, video çekimi yapanlar, oyun oynayanlar, bilim adamları ve öğrenciler Blender animasyon programını tercih ediyor. Menü, araçlar, kaydetme gibi işlemlerini öğrenerek şimdilik %50’sini kullanabilirsiniz. Öğrendikçe programı kontrol altına alarak daha iyi animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Aydınlatma, komut, ara yüz, simülasyon, video düzenleme, vfx ile kamera ve nesne takibi, modelleme, şekillendirici gibi özellikleri kullanarak hayalinizdeki animasyonu yapabilirsiniz. 9,90 € ödeyerek programın kullanma kılavuzunu satın alabilirsiniz.

  1. Aurora 3D Animation Maker
Aurora 3D Animation Maker

Dünyada en çok tercih edilen animasyon programlarından bir tanesidir. Videolarınıza ve fotoğraflarınıza animasyon, efekt ve diğer araçları kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Basit ara yüzü sayesinde kendinize özel filigran ve logo oluşturabilirsiniz.

Video ve fotoğraflar dışında hazır birçok efekti kullanarak internet sayfanız için yazılı ve vurgulayıcı animasyonlar yapabilirsiniz. Animasyon çalışmalarınızı flash, gif ve video formatında kaydedebilirsiniz. Flash ve gif formatlarını internet sitenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Renk, doku, dahili animasyon stili, 3D manipülatör, animasyon şablonları, hızlı stil, 3D grafik modu, metin düzenleme, grafik kütüphanesi, dinamik arka plan, deformasyon etkisi, işleme boyutu ayarlama, ışık ve kamera animasyonu gibi özelliklere sahiptir.

Tüm özellikleri kullanmak istiyorsanız, programı 69,95 $ satın alabilirsiniz.

  1. Clara.io
Clara.io

Ücretsiz, bulut tabanlı 3D destekli olan web sitesi, animasyon düzenlemenize ve oluşturmanıza izin verir. Oluşturmuş olduğunuz animasyonları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Site three.js ve babylon.js editörüne sahiptir. Hiçbir eklenti kullanmadan clara.io internet sitesine girerek, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özel sahne, güçlü modelleme araçları, vray bulut oluşturma, dosyaları içe-dışa aktar, modern arayüz, komut dosyası oluşturma ve paylaşma gibi özellikleri bulunuyor. JQuery kullanarak galeri oluşturabilirsiniz. Model kütüphanesi üzerinden hazır şablonları indirip, düzenleyebilirsiniz. Daha fazla özelliklere sahip olmak istiyorsanız, ücretli planları satın almanız gerekiyor.

www.clara.io/ sitesine girip üye olduktan sonra 3D animasyonlar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  1. Daz Studio
Daz Studio

Sürekli güncellenen hazır şablonlar, işlenmiş hareketli animasyonlar yapabileceğiniz 3D animasyon programıdır. Animasyon yapmaya yeni başlayan ve profesyonel kullanıcılar güçlü, fonksiyonel ve ücretsiz olan programı kullanarak etkileyici, bol içerikli, yüksek görüntüye sahip animasyonlar yapabilir. Ücretli olan diğer animasyon programlarına göre tüm özelliklere ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Şablon, model, öğe ve efekt gibi diğer araçları ücret ödeyerek satın alabilirsiniz.

Daz Studio ile kendi evreninizi yaratmak istiyorsanız, sitesi üzerinden kayıt olduktan sonra ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  1. Terragen
Terragen

Çekmiş olduğunuz fotoğraflara efekt vererek 3D ortamlar oluşturabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak fotoğraflara gerçeklik katabilirsiniz. FBX ve hazır resim galerisi sayesinde hızlı bir şekilde animasyonlar yapabilirsiniz.

Ray-traced ön izleme, gerçek fotoğraf bulutları, aydınlatma, nesne, arazi, kamera, sıva, shader, ölçek, iş akışı, ozon simülasyonu, iki kat daha hızlı render, lens efektleri, gölgelendirme ve geliştirme gibi birçok özelliği bulunuyor.

  1. Bryce
Bryce

Program basit ve kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Animasyon yapmaya yeni başlayan biriyseniz, programın özelliklerini aktif bir şekilde kullanarak dakikalar içerisinde eğlenceli animasyonlar oluşturabilirsiniz. Karakter bileşenlerini kullanarak sahneler üzerinde çizimler yapabilirsiniz. Çalışmalarınıza peyzaj, su, kaya, bitki örtüsü, sis, gökyüzü gibi efektler verebilirsiniz.

  1. Anim8or
Anim8or

Temel düzeyde animasyon yapabileceğiniz bir takım araçlara sahiptir. Özellikle yeni animasyon yamaya başlamış kullanıcılar için idealdir. Profesyonel olmasa da, ufak çaplı ve amatörce animasyonlar oluşturabilirsiniz. Programı indirdikten sonra kurmadan hemen kullanmaya başlayabilir ve istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

  1. Seamless 3D
Seamless 3D

Açık kaynak kodlu ve MIT lisansı sayesinde herkes tarafından kullanılabilecek 3D animasyon programıdır. Fotoğraflardan animasyon, video ve üç boyutlu karakterler oluşturabilirsiniz. Animasyon çalışmalarınızda FFmpeg, AVI, MP4 ve birçok video formatını kullanabilirsiniz.

WYSIWYG editörü, geri al, yinele, hızlı ve verimli çıktılar, VRML, X3D, Obj, POV-ray formatlarını içe-dışa aktar, studio avatarları, JPG ve PNG doku biçimleri, animasyon çubuğu, komut, web taraması gibi birçok özelliği bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz