Web siteleri son yıllarda genel olarak WordPress üzerinden kurulmaya başlanmıştır. WordPress altyapısına sahip web sitelerinin çok daha iyi sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Bir web sitesi açtınız ve bu web sitesini WordPress altyapısı üzerinden oluşturmayı planladınız. WordPress’i web sitenize kolay ve ücretsiz bir şekilde kurabilirsiniz. Web sitelerine sağladığı ayrıcalıklar ve kullanım bakımından sağladığı rahat ve anlaşılabilir olması tercih edilmesinde öne çıkıyor. WordPress alt yapısı üzerinde on binlerce temayı web sitenize uygun bir şekilde kurabilirsiniz. WordPress kendi alt yapısı üzerinde kullanıcılarına ücretsiz temalar ve eklentiler sağlamasıyla kalitesini gözler önüne seriyor. Web sitenizin türüne ve amacına göre çeşitli ücretsiz temalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli tema geliştiricileri tarafından hazırlanan ücretli temalarda bulunuyor. Bir temanın sahip olması gereken bazı özellikleri bulunmaktadır. Temalar bu özellikleriyle birlikte kalitesini öne çıkarmaktadır.

Bir WordPress temasının sahip olması gereken en temel özellikler:

  • Responsive tasarım olması (mobil uyumlu olması),
  • Sade ve anlaşılır olması,
  • SEO uyumlu olması,
  • Çeşitli eklentiler aracılığıyla desteklenmiş olması,

Gerekiyor. Şahsen araştırma yaptığım temalar arasında en çok öne çıkan temalar responsive yani mobil uyumlu olanları, sade ve anlaşılabilir olanları dikkat çekilmektedir. Son dönemlerde mobil aramalar bilgisayar aramalarından 4 kat fazla olduğu gerçeği göz önünde bulundurulunca mobil görünüm siteler için çok büyük önem taşımaktadır.

Lafı daha fazla uzatmadan Word Presse uygun olan en iyi alt yapıları yazımızda topladık. Temalar içerisinde ücretli – ücretsiz karışık temalar vardır.Sizler için en doğru olan temayı bu makalemizde bulabilirsiniz.

Divi

Divi, piyasadaki geliştirilen ve güncellemesi sürekli olarak devam eden en çok tercih edilen bir Word Press temaları arasında yer alır.  Divi, Word Press temaları arasında yer alan Elegant Themes tarafından oluşturulmuştur. Divi, düzen oluşturmak konusunda basit bir kullanıma sahiptir. Sürükle ve bırak kullanımı sayesinde kolay kullanım sağlar. Ayrıca, bu özellikleri son derece özelleştirilebilir. Divi temasına özel bir uygulama olan Divi kütüphanesi değişiklikleri kaydeder ve gerektiğinde tekrar kullanmanız için size yardımcı olur.

Divi Tema https://www.elegantthemes.com/gallery/divi/

Ultra

Ultra, Themify tarafından oluşturulmuştur. Ultra, Word Press temalarından bir diğeridir. Her türlü web sitesinin oluşumunda kolaylıkla kullanıma sahip olan sürükle bırak kullanımı kullanılır. Ultra da tema ayarlarını, widgetleri ve benzeri bir defa tıklayarak yapabilirsiniz. Bu web sitesi projenizin başlangıcında ve hızlanmasında da size büyük katkı sağlamaktadır. Ultra Word Press programının temaları şöyledir: 6 başlık arka plan seçeneği, 6 altbilgi düzeneği, 6 arşiv düzeni, 15 adet başlık ve sayfa düzeni yer almaktadır. En iyiside profesyonellerce tasarlanmış 60 civarı kütüphaneye sahiptir. İlerleme çubuğu, sayaç ve geri sayım widgetleri ile de daha hızlı ilerlemenize olanak sağlar.

Ulta Tema : https://themify.me/themes/ultra

Astra

Astra, bir web sitesini istediğiniz basit ve kolayca oluşturmanızı sağlayan WordPress temasıdır. Bu tema son derece özelleşmiş bir yapıya sahiptir. Özelliklerinin tamamıyla birlikte daha önceden oluşturulmuş siteyi de kolayca açmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. Demonun içe aktarılmasıyla birlikte kolayca tasarım yapma imkanınız olur. Astra ile sayfa başlığını ve kenar çubuğunu kapatma olanağına sahip olursunuz, bu da iç ve dış özelleştirmeyi oluşturur. Beaver Builder, Elementor vb.Gibi popüler sayfa oluşturucularla çalışmanız için sorunsuz bir şekilde bütünleştirilmiştir.

Astra Tema : https://wpastra.com/?bsf=1504&campaign=isitwp

OceanWP

Ocean WP, hafif ve genişletilebilir bir tema olmakla birlikte, istediğiniz her türlü web sitesini oluşturmanıza yardım eder. WooCommerce ile bütünleşerek popüler olan sayfa uygulamalarını destekler. Bu uygulamalara örnek olarak Beaver Builder ve Elementor verilebilir. Başlık düzeni, özel widgetler görüntü kaydırıcılar ve sınırsız renk seçenekleri ile web sitenizi size özel ayarlamaya çalışır. Sonuçta, kullanımı ücretsiz!

OceanWP Tema: https://www.isitwp.com/refer/oceanwp/

Avada

avada wordpress teması

Avada, her zaman en çok kullanılan WordPress teması olarak bilinir. Önceden hazırlanmış olan 250′ den fazla web sayfası tasarımı bulunurken, önceden hazırlanmış 40′ tan fazla web sitesi ile birlikte çok yönlü bir kullanışı bulunan WordPress temasıdır. Avada, olabildiğince hızlı bir şekilde başlamanız için tasarlanmıştır. Demo yükleyicileri, önceden hazırlanmış içeriği ayarlamanız için çok kullanışlı bir ortam sağlar.

Avada Tema: https://www.isitwp.com/refer/avada/

Soledad

Soledad wordpress tema

Soledad , Themeforest’tan satın alabileceğiniz çok kavramlı bir blog dergi temasıdır. 1000+ kaydırıcı ve blog / dergi düzenleri ile birlikte gelir. Bunun da ötesinde, benzersiz hikayeleri kitlelerinizle paylaşmak için birden fazla tekli yayın şablonu da beraberinde alırsınız. Ayrıca AMP desteği ile birlikte gönderilir. Sınırsız özelleştirme için tema, Elementor ve WP Bakery Page Builder gibi sayfa düzenleyici eklentilerini de destekler.

Soledad Tema: https://www.isitwp.com/refer/themeforest-soledad/

Hestia

Hestia wordpress teması

Hestia, çok yönlü olan ücretsiz ve premium WordPress temasıdır. Bu tema iş, dergi ve blog olan web siteleri için kullanışlıdır. Hestia’ nın ücretli sürümü olduğu gibi ücretsiz sürümü de bulunmaktadır. Bu sayede kendinize ait olan çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için Hestia’ yı kullanabilirsiniz. Hestia’ ayrıca tüm saha oluşturucularda da çalışır. Çeviri için hazır ve SEO dostu. Canlı WordPress tema özelleştirici ile çalışır.

Hestia Tema: https://tr.wordpress.org/themes/hestia/

Sidney

sydney tema

Sidney, Hestia’ya benzer bir tema olarak bilinir. Sidney, Hestia gibi hem ücetsiz bir sürüm hem de premium bir sürüm sunmaktadır kullanıcılarına. Bu tema ücretsiz olan WordPress temaları dan birisidir. Sidney, web sitenizi özelleştirmede ekstra widgetleri, canlı özelleştiricileri ve önceden hazırlanmış olan şablonları ile size yardımcı olur. Sidneyi çevrim içi mağazanızı oluşturmak için kullanabilirsiniz. Çeviri hazır ve canlı WordPress tema özelleştirici ile çalışıyor.

Sidney Tema: https://tr.wordpress.org/themes/sydney/

Authority Pro

Authority Pro tema

Bu tema, blog yazarları, girişimci kişiler ve serbest çalışanlar için tasarlanmış olan WordPress temasıdır. Güçlü bir tema çerçevesi üzerine kuruludur. Authority Pro, ana sayfa düzeni(widgetli) , özelleştirilebilir başlık ve tema seçenekleri ile birlikte kullanılan bir programdır. Bu program WooCommerce gibi hazır ve birçok WordPress eklentisiyle çalışır. StudioPress’in hızlı ve yalın en kaliteli temalar oluşturduğu biliniyor.

Authority Pro Tema: https://www.isitwp.com/refer/authority-pro/

Mantra News

Mantranews , dergi tarzı bir WordPress haber teması olmaktadır. Özelleştirilebilir bir başlık, özellikli bir kategori kaydırıcısı, flaş haberleri, sosyal medya simgeleri, reklam yerleşimi, gezinme menüsü ve arama çubuğu ile birlikte gelmektedir. Ana sayfada öne çıkan kaydırıcıda gösterilecek kategoriyi seçebilirsiniz. Öne çıkan videoları haberin küçük resmi olarak eklemenizi sağlar. Diğer önemli özellikler arasında Google Yazı Tipleri, renk seçenekleri, paralaks kaydırma ve özel widget’lar bulunur. Ayrıca, haberlerin altına ilgili makaleleri eklemek için ilgili yazı özelliği ile birlikte gelir. Temanın hem ücretsiz hem de premium sürümleri vardır. Mantranews ücretli tema 10 site lisansı için 58 $ maliyeti bulunmaktadır.

Mantra News Tema: https://mantrabrain.com/downloads/mantranews-wordpress-news-theme/

Grace Mag Pro

Grace Mag Pro

Grace Mag Pro premium bir WordPress dergi teması olmaktadır. Sitenizdeki demo tasarımını çoğaltmayı kolaylaştıran 1 tıklama demo içerik ithalatçısı ile birlikte gelir. Gelişmiş tipografi seçenekleri ve parlak renkleri ile kullanıcılarınıza çarpıcı bir görsel deneyim sağlayabilirsiniz. Tema, birden çok başlık düzeni, blog yayını düzenleri, arşiv düzenleri, tek yazı düzenleri, öne çıkan içerik kaydırıcısı ve daha fazlasını içerir. İçeriğin verimli bir şekilde yazılmasına yardımcı olmak için Gutenberg blok editörü ile birlikte çalışır. Temada, sitenizden reklamlarla para kazanmak istiyorsanız kullanışlı olan birden fazla reklam alanı alanı vardır. Ayrıca birkaç özel widget, video desteği ve çeviriye hazır bir düzen ile birlikte gelmektedir.

Grace Mag Pro Tema: https://everestthemes.com/themes/grace-mag-pro/

Foodica

Foodica teması

Foodica, yemek tariflerinden tutun da gıda üzerine blog yazımı ve dergi yazımında kullanılan veri tabanlarından birisidir. Foodica, hazır WordPress temalarından birisidir. Yabancıların reklam yayınlayarak, para kazanmaları için birçok banner içeren bir veri tabanıdır. Bu tema demo içeriğinin yüklenmesiyle birlikte hazır şekilde gelir. Bu sayede web sitenizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bu tema kullanıcılarına 6 renk şeması sunmakla birlikte, size uygun olan doğru renk kombinasyonu hazırlamanıza da yardımda bulunur.

Foodica Tema: https://www.isitwp.com/refer/wpzoom-foodica/

Lawyer Zone

Avukat Bölgesi, özellikle Hukuk büroları veya şirketleri için oluşturulmuş modern ve çok amaçlı bir WordPress teması olmaktadır. Bu temanın geliştirilmesine AcmeThemes yardımcı olmuştur. Bu tema her geçen gün yeni güncellemeleriyle kullanıcılarına yeni imkanlar sunmaktadır. Lawyer Zone’ da, 9 özel widgetler, bulunmaktadır. Tüm tema seçenekleri özelleştirici paneli kullanarak ayarlanabilir şekildedir. Böylece canlı önizlemeler yardımıyla temanızda değişiklik yapmanız daha da kolay hale getirilmiştir.

Avukat Bölgesi’nin son derece yararlı bulabileceğiniz birkaç özelliği aşağıdadır:

  • Kaydırıcı : Bir sayfada slaytlarınızı ilerletmede yardımcı olur.
  • Üstbilgi ve altbilgi seçenekleri : Üstbilgi ve altbilgi seçenekleri sayesinde sayfa düzeni oluşturmada yardımcıdır.
  • Düzen denetimleri : Kenar çubuğu sayesinde sayfa denetimlerini kolaylıkla yapabilir sayfayı sağa sola ilerletebilirsiniz.

Lawyer Zone Tema: https://wordpress.org/themes/lawyer-zone/

News Portal

News Portal, Mystery Themes tarafından yayınlanan dergiler için düzenlenmiş olan bir WordPress temasıdır. Bu tema dizelere gelirken ana sayfanızda düzenlenmiş olan tekrar düzenlenebilir 5 dergi ile birlikte gelmektedir.

Eklenti kısmını WordPress in deposundan ücretsiz bir şekilde elde edebilir ve kullanabilirsiniz.55 $ ‘lık bir premium lisans teması satın alabilirsiniz. Pro sürümü, içe aktarmaları, düzenlemeleri,inceleme ve daha fazlasını bir defa tıklanabilir bir demo haline dönüştürür.

Belgeleri Mystery Themes sitesinde iyi organize edilmiş bir haldedir. Bu sayede News Portal ile çevrimiçi bir yayın oluşturmanın her yönünü hızlıca gözden geçirmeniz mümkün.

News Portal : https://www.isitwp.com/refer/mysterythemes-news-portal/

Shoptimizer

Shoptimizer, WooCommerce için tema kurulumunda uzmanlaşmış Commerce Grus şirketi tarafından optimize edilmiştir. CommerceGurus’ un 10.000 den fazla müşterisi bulunmaktadır, ThemeForest pazarındaki çok tanınmış WooCommerce tema satıcılarından birisi olduğunu bilmekteyiz. Çok satıcılı pazarlar için en iyi e-ticaret platformlarındaki bu makaleyi kaçırmamanız gerekir. Shoptimizer temasında dikkat dağınıklığı olmayan ve kolaylıkla geri arama yapabileceğiniz dönüşüm olanakları bulunmaktadır. Tema ayarlarınızın tamamını tema özelleştirici kısmından yapmanız mümkündür. CommerceGurus temalarından farklı bir özellikte olan Shoptimizer, ThemeForest pazarında değil, yalnızca web sitelerinde satılmaktadır.

Shoptimizer Tema: https://www.isitwp.com/refer/commercegurus-shoptimizer/

Perfect Blog

Mükemmel Blog teması adı altında geliştirilen ve ThemeShopy tarafından oluşturulan WordPress programı ücretsiz bir temadır. Bu temayı çevrim içi olan gazetelerden tutunda spor sayfalarına kadar birçok alanda kullanabilirsiniz. Tema, kendinize ait olan sayfayı düzenlemede birçok yeni olanak ve sitil sunmaktadır size.Blog temanızı, arama motorları (SEO) için uygun olacak şekilde optimize edebilirsiniz. Bu sayede arama sıralarında blogunuz daha üst sıralarda yer almaktadır. Ayrıyetten, güvenlik ve düzen konusunda da daha emin olabilirsiniz. Perfect Blog ile tamamen duyarlı tasarım, düzenlenebilir ana sayfa şablonları, WooCommerce desteği, basit logo yükleme seçeneği, slaytlar vb. düzenlemelere sahip olabilirsiniz.

Perfect Blog Tema: https://wordpress.org/themes/perfect-blog/

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz