Bireysel veya ticari olarak önemli bir iş yapıyorsanız, gönderdiğiniz ve aldığınız e-postaları güvenlik altına almanız gerekir. E-postalar güvenlik sertifikaları ve uçtan uca şifreleme ile korunur. Güvenli e-posta hizmeti sunan servislerin ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunuyor.

Proton Mail

İsviçre merkezli, küresel destekli, ücretsiz ve herkesin kullanımına izin verilen, şifrelenmiş e-posta hizmeti sunan bir servistir. Android, İOS işletim sistemine sahip cihazlar ile tüm bilgisayarlarda uyumlu çalışır.

Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde gönderilen e-postayı üçüncü kişiler tarafından görülmez. Kayıt olma esnasında kurtarma e-postası eklemeyi unutmayın. Şifrenizi unutursanız, e-posta da yer alan hiçbir bilgiye ulaşamazsınız. İP adresi kayıt edilmez. E-posta günlüğü tutmaz. Böylece diğer kişiler tarafından izlenme imkânı ortadan kalkmış olur.

Proton Mail ücretsiz olarak kullanırsanız; 500 MB’a kadar e-posta saklama ve günde 150 e-posta gönderme limiti bulunuyor.

Proton Mail Ücretli Paketleri

PlusProfessionalVisionary
5 GB depolama5 GB depolama20 GB depolama
5 e-posta adresi5 e-posta adresi50 e-posta adresi
Günlük 1000 mesajSınırsız mesajSınırsız günlük mesaj
200 klasör-etiketSınırsız klasör-etiketSınırsız klasör-etiket
1 özel alan adı2 özel alan adı10 özel alan adı
Aylık 5€ / yıllık 48 €Aylık 8 € / yıllık 75 €Aylık 30 € / yıllık 288 €

Counter Mail

Düzensiz yazışmalara gerek olmadan yüksek güvenlik ve gizlilik sayesinde e-posta göndermenizi sağlayacak diğer e-posta hizmeti sunan servislerden biri de counter mail’dir. Konum gözetmeksizin her yerden e-posta adresine ulaşabilirsiniz.

Gönderilen e-postalar 4096 bit Open PGP şifreleme protokolüyle şifrelenir ve anonim olarak gönderildiği için üçüncü kişiler ulaşamaz. 100 MB depolama alanı özelliği bulunan e-posta servisini bir hafta deneyebilirsiniz. Sürekli kullanmak istiyorsanız, ücretli bir paket almanız gerekiyor.

Counter Mail Ücretli Paketleri

6 ay12 ay12X2 ay
4 GB depolama alanı4 GB depolama alanı4 GB depolama alanı
1 aylık: 4,83 $1 aylık: 4 $1 aylık: 3,29 $
6 aylık: 29 $1 yıllık: 49 $2 yıllık: 79 $

Not: özel alan adı seçeneğini kullanmak istiyorsanız, 15 $ kurulum ücreti ödemeniz gerekiyor.

Hush Mail

Büyük firmalar ve güvenlik işi yapan bireysel kişiler, Hush Mail’i kullanarak güvenli bir şekilde e-posta gönderip, alabilir. Böylece firmaların ve kişilerin bilgileri gizli tutulmuş olur. E-imza, şifrelenmiş e-posta ve güvenli web formları Hush Mail’de yer alıyor.

Hush Maili bireysel veya ticari olarak kullanabilirsiniz. Özel alan adı kullanma, web, İphone cihazlardan e-posta gönderme-alma, Outlook ya da Apple mail kullanarak hesabınıza erişebilirsiniz.

Hush Mail’in ücretsiz sürümü bulunmuyor. Kullanmak için ücretli paketlerden birini satın almalısınız. Satın almadan önce kullanmak istediğiniz paketi 14 dün deneyebilirsiniz.

Bireysel paket: 10 GB depolama alanı, 2 GB güvenli web formu, sınırsız e-posta, reklamsız hesap, sınırsız takma ad özellikleri bulunuyor. Web, mobil ve masaüstü tüm cihazlardan erişebilirsiniz. Yıllık ödemeniz gereken ücret, 49,98 dolardır. 60 gün içerisinde iade ederseniz, paranızın tamamını geri alabilirsiniz.

Ticari olarak kullanmak istiyorsanız Hush Mail ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Mailfence

Uçtan uca şifreleme sistemi kullanılarak üçüncü kişiler tarafından maillere ulaşıp okumamasını sağlayan bir e-posta servisidir. Sunucuları Belçika’dadır. OpenPGP şifreleme protokolü kullanılmaktadır. 500 MB depolama alanına sahip e-posta servisini ücretsiz kullanabilirsiniz. 

Yasal koruma özelliği şöyle çalışıyor. Belçika gizlilik koruma kanunu mahkeme kararına sahip olarak yalnıza yerel hâkimler bilgi talep edebilir.

Mailfence Ücretli Paketleri

EntryProUltra
5 GB e-posta depolama alanı20 GB e-posta depolama alanı50 GB e-posta depolama alanı
10 takma ad50 takma ad100 takma ad
12 GB doküman alanı24 GB doküman alanı70 GB doküman alanı
3 grup5 grup7 grup
Aylık: 2,50 €Aylık: 7,50 €Aylık 25 €

Tutanota

E-posta servisinin sunucuları Almanya’da bulunuyor. Bu durumda Almanya yönetmelikleri, kanunları, kararları geçerli sayılır. Tasarım ve güvenlik açısından Proton Mail ile benzerlik gösterir. AES ve RSA şifreleme yöntemini kullanır. E-postalar gönderen, alıcı ve cihazlar arasında şifrelenir. Şifre olmadan kimse e-postaya ulaşamaz. E-postayı gönderdikten sonra alıcıya şifreyi belirtmeyi unutmayın. Arşiv tutulmadığı için geçmişte göndermiş olduğunuz e-postalara ulaşamazsınız.

İOS, Andorid ve web site aracılığıyla masaüstü ile dizüstü bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. Tutanota e-posta servisi ücretsiz olarak 1 GB depolama alanı sağlıyor. Daha fazla takma ad ve depolama alanı için ücretli paketleri inceleyebilirsiniz.

 

Ücretli Bireysel Paketler

PremiumTeams
1 GB depolama alanı10 GB depolama alanı
Özel alan adıÖzel alan adı
Sınırsız aramaSınırsız arama
Birden fazla takvimBirden fazla takvim ve paylaşma
5 takma ad5 takma ad
Gelen posta için kuralGelen posta için kural
e-posta desteğie-posta desteği
Aylık: 1,20 €Aylık: 4,80 €
Yıllık: 12 €Yıllık: 48 €

 

Ücretli Ticari Paketler

Ticari paketlerde de bireysel paketlerle aynı Premium ve Teams paketleri bulunuyor. Ek olarak Pro paketi var.

  Pro Paket
10 GB depolama alnı
Özel alan adı
Sınırsız arama
Birden fazla takvim
20 takma ad
Gelen e-posta için kural
Öncelikli destek
Takvim paylaşma
Özel alan adıyla giriş
Özel simge ve renkler
İletişim formu (240 €)
Aylık: 7,20 €
Yıllık: 72 €

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz