Başlığa bakınca kulağa hoş geliyor öyle değil mi? İnternet kullanımı günümüzde artık çok yaygın, hatta neredeyse kullanmayan hiç yok denilecek kadar az bir seviyede. Yapılan son araştırmalara göre Türkiye’de nüfusun %83’ünden daha fazlası internet erişimine sahip. Bu da bizlere internet kullanımının oldukça yaygın ve yoğun olduğunu gösteriyor. Günümüzün büyük bir bölümünü internet kullanarak geçiriyoruz. Telefonlarımızdan, tabletlerimizden, bilgisayarlarımızdan internet kullanarak sürekli bir iletişim halindeyiz. Peki zamanımızın büyük bir çoğunu harcadığımız bu internet ortamından iş yaparak para kazanmak mümkün mü? İnternet kullanımı yaptığınız bu sürelerde ufak işler yaparak mikro miktarda para kazanmak ister misiniz? Bilgisayar veya telefon üzerinden bir uğraş alanınız var ve bu işte başarılı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?

İnternet üzerinden para kazanma mümkünmüdür ? Bütün bu soruların cevabı tabi ki de evet olacaktır. Bu yazımızda sizlere internetten mikro iş yaparak para kazanma yollarından bahsedeceğiz.

E-Ticaret Üzerinden Para Kazanmak

Günümüz dünyasının gelişen ve en popüler araçlarından birisi olan e-ticaretle uğraşarak çok ciddi miktarda para kazanabilmeniz mümkün. İnternette bir çok e-ticaret sitesi mevcut. Elektronikten ev eşyalarına, telefonlardan tabletlere binlerce ürünü alıp satabileceğiniz e-ticaret siteleri üzerinden para kazanmak hatta ciddi miktarda paralar kazanmak mümkün.

İsterseniz bir e-ticaret sitesi açarak mikro fiyatlarda alacağınız ürünleri piyasa düzeyinde e-ticaret sitenizde satarak para kazanabilirsiniz. İsterseniz de büyük e-ticaret siteleri üzerinden satabilirsiniz. Trendyol , Amazon gibi uygulamalarında hesap oluşturarak gerekli koşulları da sağladığınız takdirde ürünlerinizi satabilir ve kar elde edebilirsiniz. E-ticaret konusu oldukça detaylı bir konu olduğundan dolayı sitemizde daha detaylı olarak bu konuda bilgi bulabilirsiniz.

Grafik Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Bilgisayar üzerinden çeşitli photoshop programlarına hakimseniz ve grafik tasarımı konusunda kendinizi yetkin birisi olarak görüyorsanız para kazanma konusunda büyük bir avantajınız var. Çeşitli platformlar aracılığıyla işletmelere, web sitelerine, çeşitli firmalara, şirketlere logo tasarımı, banner gibi işlemler hazırlayarak satabilirsiniz. Yurt dışında hatta Türkiye’de de bu işi full time olarak yaparak geçim sağlayan binlerce insan var. Eğer grafik tasarımı konusunda pek fazla bilginiz veya yeteneğiniz yoksa bile üzülmeyin. Çeşitli photshop programları üzerinden eğitim veren kanallar var. Bunun en basit örneklerini Youtube üzerinden bulabilirsiniz. Youtube’da ki çeşitli photoshop eğitimleri veren kanalları izleyerek kendinizi bu alanda geliştirebilir ve bu yolla para kazanabilirsiniz.

Animasyon ve İntro Tasarlayarak Para Kazanmak

Özellikle son dönemlerin popüler işlerinden biri haline geldi. Reklam şirketleri genelde bu tür işlemleri sıklıkla yapmakta. Firmalar animasyon videoları yayınlayarak ürün tanıtımları yapmakta. Bu sebepten ötürü animasyon hazırlama becerisine sahipseniz kolaylıkla işlem yapabileceğiniz, çeşitli firmalar için animasyon hazırlayarak satabileceğiniz birçok firma mevcut. Böyle animasyonlar hazırlayarak satabileceğiniz Türkiye’de de mevcut platformlar bulunmaktadır.

Blog Sitesi Açarak Para Kazanmak

Blog sitesi açarak part time hatta full time işlem yaparak ciddi miktarlarda para kazanmak mümkün. Blog sitesi kurarak para kazanmak günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir kategori belirleyerek bu kategori üzerinden özgün yazılar yazıp yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmanız için bilgi birikimi olduğunuz bir kategori seçmenize gerek yok. Araştırarak bilgi edinerek yeni yazılar yazıp, yazdığınız bu yazıları blog takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bloğunuz ziyaretçi trafiği yükseldiğinde Google veya çeşitli reklam araçlarıyla sitenize reklam elde edebilir ve gelen her ziyaretçi üzerinden para kazanabilirsiniz. Bloğumuzda nasıl blog sitesi açılır isimli yazımız mevcut isterseniz oradan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazmak artık günümüzde son derece popüler bir iş haline gelmiştir. Şirketler, firmalar, kuruluşlar, ajanslar kendi alanlarıyla ilgili yazılar yazdırmakta ve bu yazılar karşılığında ücretler ödemektedir. Makale yazmak biraz zahmetli bir iştir ayrıca özgün ve dil kurallarına uygun olarak yazmanız gereklidir. Makale yazarak kelime başı veya makale başı ücret kazanmanız mümkün. Bu işi başlarda part time yaparak mikro gelirler elde eden ve daha sonradan çok ciddi rakamlar karşılığında makale yazan yazarlar mevcut. Yapmanız gereken tek şey bir web sitesi ile anlaşarak onların istediği konular üzerinden makaleler yazarak para kazanmaya başlamak.

İçerik Üreterek Para Kazanmak

Günümüzde içerik üreticileri ciddi oranda yükselişe geçen alanlar arasında bulunuyor. İçerik üreticiliği yaparak internet üzerinden ciddi miktarda paralar kazanabilirsiniz. Makale yazmakla aynı gibi görünen fakat farklı amaçları olan bir iştir. Web sitelerine içerik üretimi yaparak, e-ticaret siteleri için ürün açıklamaları yaparak, sosyal medya hesaplarına açıklama üreterek para kazanmanız mümkün. Bu yöntemle para kazanmaya başlamak için, içerik üreticiliği forumlarına başvuru yapabilirsiniz. Bu alanda genelde çok ihtiyaç olduğundan dolayı kolayca iş bulabilirsiniz.

Mobil Uygualamalar Sayesinde Para Kazanmak

Gündelik yaşamımızın bir parçası olan telefonlar ve tabletleri kullanırken para kazanmaya ne dersiniz? Güzel bir fikir gibi görünüyor. Android ve İOS üzerindeki App Store üzerinden milyarlarca indirme gerçekleşiyor. Belki sizde kullanarak indirme işlemleri gerçekleştiriyorsunuz. Peki size uygulama indirerek, indirdiğiniz uygulamalarda forum doldurarak yada üyelik oluşturarak para kazanabileceğinizi söylesem tepkiniz ne olurdu? Evet yanlış duymadınız mobil uygulama indirerek para kazanmanız mümkün. Play Store üzerinden görev uygulamaları gittikçe yaygın olmaya devam ediyor. Sizde bir görev uygulaması indirerek, uygulamanın sizden istediği görevleri yerine getirerek puanlar kazanabilir ve o puanları gerçek paraya çevirebilirsiniz.

İnstagram’da Butik Açarak Para Kazanmak

Evet son dönemlerde oldukça artan butik sayılarını görüyorsunuz. Piyasadan temin edeceğiniz ürünleri İnstagram kullanarak satabilir ve bu satışlarınızdan kar elde edebilirsiniz. İnstagram’da doğrudan müşterilerle iletişime geçebileceğinizden dolayı ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olduğundan dolayı satışlarınızı doğru reklamlar yaparak arttırabilir ve kazancınızı da arttırabilirsiniz.

Youtube Kanalı İle Para Kazanmak

Günümüzde en çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi konumunda. Youtube üzerinden videolar yayınlayarak para kazanmanız mümkündür. Yayıncılarına ciddi miktarda paralar kazandırdığından dolayı son dönemlerde herkeste bir youtuber olma hevesini sizde görmüşsünüzdür.

Öncelikle belirtmek isterim ki youtuber olmak zahmetli bir iştir. Kaliteli içerikler üretebileceğinizi düşünüyorsanız, her içeriğinizde kanala abone olmayı unutmayın arkadaşlar gibi söylemlerden yorulmayacaksanız bu iş tam size göre . Gerçekten kendinize ve sesinize güveniyorsanız bu işi başarmanız kaçınılmaz olacaktır. Kaliteli içerikler üreterek bunları yayınlayacak ve her geçen gün kitlenizi arttırabileceksiniz. İzlenmeleriniz arttıkça Youtube’nin size ödeyeceği para miktarıda artacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz