Türk Yapımı Orta Çağ Oyunu dünya çapında büyük ses getirerek geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. Daha çıkar çıkmaz senenin en çok hasılat yapan oyunları arasına girerek bir rekora imza attı. Yapımcılığının Talewords şirketinin ve şirketin CEO ‘su Armağan Yavuz’un yaptığı Mount & Blade : Bannerlord İsimli Türk yapımı orta çağ oyunu büyük bir ses getirerek çıkışını gerçekleştirdi. Şirket daha önce 2008-2011 arası 3 oyun daha çıkarmıştır ancak bu son oyunları 2020 yılında çıkarak tam 9 yıllık bir geliştirme süreci sonunda ortaya çıkmıştır, bu da bu oyuna ne kadar özenilip ne kadar emek verdirdiğinin bir kanıtıdır adeta.

Türk Oyun Sektörü ve MB: Bannerlord

Mount & Blade: Bannerlord kendi alanında adeta bir bayrak taşıyan olmakla beraber Türk oyun sektörünün bir elin parmağını geçmeyecek örneklerinden biridir. Türk oyun sektörü maalesef ki dünyadan geri kalmıştır ancak bu gibi birkaç oyun daha sektörde az da olsa Türkiye’yi temsil etmektedir.

Mount & Blade: Bannerlord Özellikleri

Mount & Blade: Bannerlord oyunu size birçok imkân sunuyor, ister kılıcınızı kalkanızı takıp haydutluk yapabilir, ister sadık bir asker olup kendinize bir lord bularak onun buyruğunda kılıcınızı savurabilirsiniz. Oyun size birçok özgürlük sunuyor, bunu zaten oyuna girer girmez görüyorsunuz.

Mount & Blade: Bannerlord Size Neler Sunuyor?

Oyunun karakter yaratma ekranı çok ayrıntılı ve insanı adeta şaşırtıyor, onlarca detay sizi tam istediğiniz karakteri yaratmak için düşünülmüş. Hayalinizdeki karakteri yarattıktan sonra oyuna giriyorsunuz ve bir şaşkınlık daha yaşamamak elde değil. Devasa bir harita var. Zaman geçtikte köy köy dolaşıp birliğinize asker temin ediyorsunuz, tabii bunları yaparken birkaç haydut çetesi size bulaşabilir ama yenemeyeceğiniz bir rakip değiller. Asıl sizi korkutması gereken lordlar. Çünkü Lordların orduları hem daha büyük hem de nitelikli askerlerden oluşmaktadırlar. Ancak oyunda geçirdiğiniz zaman ilerledikçe oyunu daha çok anlamakla daha çok seveceksiniz. Oyuna başladığınızda bir köyünüz bile olmasa da oyun ilerledikçe kendi krallığınızı bile kurabilirsiniz. Eğer bir strateji ve macera sever iseniz bu oyunu kaçırmamanızı tavsiye ederim. Birçok eleştirmen ve basın kuruluşu tarafından övgüler alan bu oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz