Her geçen gün internet kullanım oranı artmaktadır. Hal böyle olunca da reklam döngüsü artık internet ağında daha etkin olmaktadır. Site açarak gelir elde etmek ya da başka bir deyimle site açarak para kazanmak konusunda bilinenleri bilinmeyenleri merak edilen cevap bulunamayan yerlere değinmeye çalışacağım.

Site Açarak Para Kazanmak

Öncelikle ne tür bir site açmak istediğinize karar vermelisiniz. Ben bunları 3 Kategori halinde ana başlıklarda topladım. Bu kategoriler farklı bakış açınıza göre değişiklik gösterebilir.

1- E-ticaret Sitesi Açarak Para Kazanmak

E-ticaret sitesi açarak para kazanmak fikri hiç de o kadar kolay bir olay değildir. Siz de büyük e-ticaret siteleri gibi büyük gelirler elde edebilirsiniz ancak bu uzun ve maliyetli bir süreç olacaktır. Öncelikle yapmanız gereken rekabeti az olan bir sektör seçmeniz mantıklı bir hareket olabilir. Bebek arabası ile bir örnek vermeye çalışalım. Eğer büyük markaları daha ucuza alabileceğiniz bir yer yok ise ve fiyatlarınız internette ki diğer e-ticaret sitelerinden biraz daha yüksek olacaktır. Olsun her ürün her yerde aynı fiyat olacak diye bir kural yok sonuçta. Bebek arabaları ile alakalı ürünleri girdikten sonra sosyal medya reklamlarını kullanarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Satışlarınız arttıkça diğer kategorilere yönelir farklı alanlarda değişik ürünler satabilirsiniz.

2- Meslek Dalınız İle Alakalı Kurumsal Bir Site Açarak Para Kazanabilirsiniz

Bu kategorimizde de sizin meslek dalınız ile alakalı kuracak olduğunuz bir web sitesi ile hizmet sağlamanız ile kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sizin meslek dalınıza göre değişebilir. Eğer bir su tesisatçısı iseniz bulunduğunuz lokasyon ile alakalı bir kurumsal site açarak müşterilerinizin size daha rahat ulaşmasını sağlayabilir, işlerinizin büyük kısmını internet ortamından yaparak para kazanabilirsiniz.

3- Blog Sitesi Açarak Gelir Elde Etme Para Kazanma

Bilindiği üzere reklamlar hayatımızda olmazsa olmazlar arasında yer almaktadırlar. Hatta büyük tv kanallarının ayakta durmalarının yüksek bütçeli diziler ve filimler yaparak izleyici kitlelerini arttırmayı amaçlamalarının altında da reklam gelirleri yatmaktadır. Reklamlar olmasa tv kanallarının bu derece yüksek bütçeli diziler yapabileceklerine inanmak mümkün değildir. Konunun buraya gelmesinin sebebi büyük firmalar için reklamın ne kadar önemli olduğunu ve reklama harcadıkları bütçeleri kafanızda canlandırmanızı istememden. Reklam ile blog sitesi ne alaka derseniz de tam da bu konuya değinelim o halde.

Blog siteleri insanların sıklıkla ziyaret ettikleri internet sayfaları arasında yer almaktadır. Özellikle sağlık ve bilgi ağırlıklı test siteleri insanlar tarafından sıklıkla uğranan web siteleridir. Site açarak gelir elde etmek ya da başka bir deyimle site açarak para kazanmak noktası da burada işleme giriyor. Google reklam veren ile yayıncı yani reklamı sunanı buluşturuyor. Reklamı sunan web sitesine bunun karşılığında reklam ücreti ödüyor.

Bu sitenin kategorisine göre değişebiliyor. Çok rekabetli olan sektörler ile alakalı bir bilgi blog sitesinin kazancı ile dini sitenin kazancı bir olmayabiliyor. O yüzden rekabeti yüksek kelimelere göre uygun bloglar açarak para kazanılabilir.

Ayrıca blog sitesi nasıl kurulur bilmiyor iseniz diğer yazıma göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz