İnternette sörf yaparken gördüğümüz bir wordpress blogunda hangi temayı veya eklentileri kullandığını hiç merak ettiniz mi? Sizde benim gibi merak ediyorsanız bu araç tam da size göre.

What WordPress Theme Is That?: uygulamaya girilen site url’si eğer ki WordPress alt yapısına sahipse size tema ve eklenti bilgilerini getiriyor.

What WordPress Theme Is That? aracı web sitedeki bütün verileri çekip ve stil sayfasını gözden geçirip bir çok WordPress temasının ismi gibi bilgileri bizim için liste şeklinde getiriyor.

Web uygulamasını test ederken bazı sitelerin kendi temalarını kullandığını fark edeceksiniz. Örneğin sametaykin.com.tr araması yaptığımızda fazla özelleştirme yaptığım için temanın adı çıkmayacak. Sadece birkaç eklenti görebileceksiniz o kadar.

Size iyi haber vereyim, kullanması oldukça bir web uygulamasıdır. herşeyi Ajax tarafından desteklendiği için URL’yi yazmamız ve sonuçları beklememiz yeterli.

Bazı web siteler için, hangi eklentilerin kullanıldığı bilebilirsiniz. Bazı web sitelerin sticky kenar çubuklarına sahipttir, özel tablolarını veyahut çoğaltmak isteyebileceğiniz diğer özelikleri nasıl yaptıklarını göre bilirsiniz.

Bir web site özel bir şablon kullanıyorsa eğer, Sadece WordPress tabanını kullandığını lakin temanın bulunamadığını gösteren bir bildirim alırsınız.

Ve herhangi bir satın alınabilir ya da ücretsiz bir şablon kullanıyor ise, ilgili tüm bilgileri alabilirsiniz:

  • İsim
  • Açıklama
  • Yazar
  • Tema satın alma sayfası
  • Şimdiki versiyonu
  • Ekran görüntüsü önizleme

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz